Fundacja CIE złożyła w ramach projektu YOUTH HEALTH

Wniosek o przyznanie patronatu Burmistrza Mielna, gdzie w punkcie
    "Szczegółowy program, opis planowanej imprezy, festynu, koncertu, konferencji, spotkania lub innej formy wydarzenia oraz główne cele:"
przedstawiła opis działań:
  • Fundacja Centrum Inicjatyw Edukacyjnych z siedzibą w Poznaniu, w ramach rozwoju działalności statutowej od 3 lat prowadzi projekt „Youth Health”. W 2023 r. projekt realizowany był w zakresie edukacji młodzieży nt. zagrożeń wynikających z życia seksualnego oraz Child grooming. Obejmował akcję promocyjną na terenie miasta Mielno, gdzie wolontariusze prowadzili akcję informacyjną, a także rozdawane były ulotki oraz prezerwatywy.
  • W ramach projektu Fundacja współpracuje z psychologami oraz studentami kryminologii. Obecnie przygotowujemy ofertę szkoleń grupowych, skierowanych do wolontariuszy zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką.
  • Edycja projektu „Youth Health 2024 - TY jesteś ważny”, obejmuje tematykę edukacji dorosłych, ale również młodzieży w zakresie poszukiwania osób zaginionych, a także informacji nt. Systemu Child Alert (CA) oraz ważnych powodów zaginięć, tj. trudności życiowe, rodzinne, emocjonalne i psychiczne, a także przemoc (psychiczna i fizyczna) lub stosowanie substancji psychoaktywnych. W ramach tej inicjatywy rozwijana jest współpraca z jednostkami policji, straży pożarnej oraz organizacjami społecznymi, działającymi w zakresie celów wskazanych w Youth Health 2024. Działania w projekcie dotyczą akcji informacyjnych i promocyjnych w zakresie poszerzenia świadomości społecznej, realizowane są na terenie Poznania oraz Mielna, w formie ulotek i informacji przekazywanych przez wolontariuszy osobom zainteresowanym tą problematyką.
Projekt YOUTH HEALTH 2024 
YH-Db2024 Projekt „Youth Health - TY jesteś ważny”, obejmuje tematykę edukacji młodzieży, ale również dorosłych w zakresie  poszukiwania osób zaginionych, System Child Alert (CA) oraz ważnych powodów zaginięć, tj: trudności życiowe, rodzinne, emocjonalne i psychiczne, a także przemoc (psychiczna i fizyczna) lub stosowanie substancji psychoaktywnych [więcej]. W ramach projektu rozwijana jest współpraca w tym zakresie z jednostkami Policji, Straży Pożarnej oraz organizacjami społecznymi, działającymi w zakresie celów wskazanych w projekcie. Działania w projekcie dotyczą akcji promocyjnych w zakresie poszerzenia świadomości społecznej, realizowanych na terenie Poznania oraz miasta Mielno.
Honorowy Patronat Projektu ŚWIADOMIE NIE BIORĘ 2024
Koncepcja i realizacja projektu wpisuje się w cele statutowe Fundacji CIE w zakresie wspierania inicjatyw edukacyjnych służących oświacie, a także wspierania rozwój uczniów i nauczycieli, które posiadają znaczenie dla rozwoju cywilizacyjnego i kulturowego. ŚWIADOMIE NIE BIORĘ jest szczególnie cenne z uwagi, zarówno na istotny wśród młodzieży problem uzależnień, ale także poprzez fakt, że jest to inicjatywa oddolna, tworzona przez młodzież licealną. Fundacji CIE służy wsparciem merytorycznym i organizacyjnym przewidzianych w ramach projektu ŚWIADOMIE NIE BIORĘ konferencji edukacyjnych, dotyczących uzależnień wśród młodzieży. Deklarujemy upowszechnienie informacji o tej cenniej inicjatywie na stronach internetowych Fundacji CIE, a także w materiałach informacyjnych i dokumentach sprawozdawczych
Projekt Młodzi Poznaniacy jadą na wieś 2023
Projek był realizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskiem Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Rodzaj zadania publicznego: Wspieranie przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie wiedzy na temat Wielkopolski wśród  dzieci i młodzieży.
Projekt miał na celu upowszechnianie wiedzy oraz popularyzowanie i kultywowanie wielkopolskich tradycji związanych z rolnictwem, a także wspieranie pasji regionalnych pośród dzieci i młodzieży Poznania i Wielkopolski. Zrealizowano przedsięwzięcia umożliwiające dzieciom i młodzieży z terenu Poznania i Wielkopolski zapoznanie się z faktami, ludźmi i wydarzeniami z historii Wielkopolski, z eszczególnym uwzględnieniem aspektu kultury rolnej. Uczestnicy Projektu zapoznali się z pracą hodowcy, sadownika i rolnika, również ze specyfiką hodowli zwierząt. W projekcie wzięło udział 120 osób. Uzyskano dotację w wysokości  ponad  100 000 zł.
Projekt STRATEGIA FCIE 2023
Obecnierealizowany jest Projekt przygotowania w Strategii rozwoju Fundacji Centrum Inicjatyw Edukacyjnych.  Trwające prace nad przygotowaniem Strategii rozwoju Fundacji mają uwzględniać jej nowych kierunki działania w zakresie edukacji młodzieży, uczniów i studentów oraz młodocianych osób wchodzących na rynek pracy, w zakresie różnego rodzaju zagrożeń i sposobów zabezpieczenie się przed nimi oraz przeciwdziałania ich negatywnym skutkom. Na obecnym etapie prowadzone są konsultacje społeczne, które mają przyczynić się do określenia nowych lub modyfikacji już istniejących celów działalności organizacji na najbliższe 7 lat.
Projekt YOUTH HEALTH 2023 
YH-Za2023Projekt „Youth Health - Bezpiecznie”, obejmuje tematykę edukacji młodzieży nt. zagrożeń wynikających z życia seksualnego oraz Child grooming. Polski kodeks karny w sposób szczególny chroni dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym. Prawodawca ustanowił w każdym przypadku zaostrzoną odpowiedzialność karną sprawców za przestępstwa seksualne popełniane wobec dzieci [więcej].Grooming to szczególna kategoria relacji tworzona za pomocą systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej między osobami dorosłymi a dziećmi w celu ich uwiedzenia i wykorzystania seksualnego [więcej]. Działania w projekcie dotyczą akcji promocyjnych w zakresie poszerzenia świadomości społecznej, realizowanych na terenie Poznania oraz miasta Mielno.
Projekt Program Leader w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich
Seminarium 25 marca 2015 r. Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB w Warszawie
PROGRAM 
OTWARCIE SPOTKANIA -dr Jakub Hadyński (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
TEORETYCZNE PRZESŁANKI ZRÓWNOWAŻONEGO ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH -dr hab. Arkadiusz Sadowski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
WSPÓŁCZEŚNI MIESZKAŃCY WSI -dr hab. Agnieszka Wrzochalska, prof. IERiGŻ-PIB  (Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB w Warszawie)
PROJEKT „PROGRAM LEADER W ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH – ZAŁOŻENIA METODOLOGICZNE”. PRZEŁAMYWANIE BARIER FUNKCJONOWANIA PROGRAMU LEADER POPRZEZ ANALIZĘ JEGO EFEKTÓW -dr Jakub Hadyński (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
WYNIKI BADAŃ ANKIETOWYCH LOKALNYCH GRUP DZIAŁANIA W POLSCE -dr Paweł Chmieliński (Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB w Warszawie)
WYNIKI BADAŃ ANKIETOWYCH POTENCJALNYCH BENEFICJENTÓW PROGRAMU LEADER -dr Ewa Kiryluk-Dryjska (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
DOBRE PRAKTYKI W PROGRAMIE LEADER, REKOMENDACJE NA TEMAT ROZWOJU ZRÓWNOWAŻONEGO NA OBSZARACH WIEJSKICH -dr Paweł Chmieliński (Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB w Warszawie), -dr Jakub Hadyński (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)
FUNKCJONOWANIE PROGRAMU LEADER W PERSPEKTYWIE 2014-2020 -Krzysztof Kołodziejak (Departament
Działań Delegowanych, ARiMR Warszawa)
DYSKUSJA I ZAKOŃCZENIE
INDYWIDUALNE ROZMOWY UCZESTNIKÓW SPOTKANIA

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Projekt opracowany przez Fundację Centrum Inicjatyw Edukacyjnych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Komitet naukowy: Prof. Andrzej Kowalski, IERiGŻ-PIB, Prof. Walenty Poczta, UP w Poznaniu, Prof. Alina Sikorska, IERiGŻ-PIB, Dr Paweł Chmieliński, IERiGŻ-PIB, Dr Jakub Hadyński, UP w Poznaniu, Dr Ewa Kiryluk-Dryjska, UP w Poznaniu,
Komitet organizacyjny: Dr Jakub Hadyński, UP w Poznaniu, Dr Paweł Chmieliński, IERiGŻ-PIB, Dr Ewa Kiryluk-Dryjska, UP w Poznaniu, Patrycja Beba, UP w Poznaniu,
Organizator: Fundacja Centrum Inicjatyw Edukacyjnych
Współorganizatorzy: Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Wydział Ekonomiczno-Społeczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 
Projekt: Wniosek o dofinansowanie
-Fundacja podjęła realizację projektu "Program Leader wzrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich" PROLeader
Cele projektu dotyczą próby oceny efektów programu Leader oraz związane są z upowszechnianiem wiedzy i informacji na temat rozwoju obszarów wiejskich. Cele te zostaną osiągnięte przez przeprowadzenie badań związanych z działalnością wybranych LGD w zakresie realizacji idei zrównoważonego rozwoju. Na podstawie zrealizowanych ankiet zidentyfikowane i przedstawione zostaną dobre praktyki w zakresierealizacji idei zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. 
Uzupełnienie danych w KRS
Fundacja dokonała zgłoszenia zmiany adresu siedziby w KRS.
Kreator www - przetestuj za darmo